פתרונות ריח

המוממחים שלנו עומדים לרשותכם בכל שאלה

מאז ומעולם, חוש הריח הוא אחד החושים האינטואיטיביים והדומיננטיים ביותר שקיימים. על אף שאנו נעזרים בחושים שלנו על בסיס יומיומי, אין ספק כי חלקנו לא שמים לב לתרומתו של חוש הריח למהלך התקין של החיים שלנו. בין אם מדובר בריחות נעימים שמרגיעים ומשמחים אותנו, ובין אם מדובר בריחות רעים שמטרתם להזהיר אותנו מפני סכנה או בעיה – אנו עושים שימוש בחוש הריח שלנו תמיד, למגוון של מטרות שונות. כבני אדם שניקיון וריחות חשובים להם, אין ספק שכולנו מחפשים פתרונות ריח לבישום חללים או חדרים תמיד. להלן פתרונות ריח נפוצים, והיתרונות והחסרונות של כל אחד מהם.

פוטפורי (עלי פרחים מיובשים)
פוטפורי הוא שם כולל לעלי כותרת מיובשים של פרחים. על אף שהפרח הנפוץ ביותר בפוטפורי הוא ורד, ניתן להכין את התערובת כמעט מכל פרח או ממיקס של פרחים שונים. היתרון המרכזי בפוטפורי, הוא שמעבר לבישום העדין שהוא מעניק, מדובר בקישוט יפה לחדר. עם זאת, הריח אינו מחזיק מעמד למשך זמן רב, ואת התערובת ניאלץ להחליף לעיתים קרובות – עניין שידרוש מאיתנו הוצאה בלתי מבוטלת וכמו כן התעסקות בלתי פוסקת.

נרות ריחניים
נרות ריחניים הם דרך נפלאה לבשם את החלל. היתרון המרכזי שלהם הוא שהם מבשמים היטב את החלל בניחוחות עדינים ולא משתלטים. החיסרון שלהם הוא שיש לתפעל, להדליק ולשמור עליהם בכל הזמן שהם דולקים, ולא ניתן להשאיר אותם דולקים בבית (או בכל חלל אחר שאנו מעוניינים לבשם) ללא כל השגחה, שכן הם עלולים להוביל לשריפה. בנוסף, נרות ריחניים נגמרים מהר יחסית – עניין הדורש מאיתנו לחדש אותם לעיתים תכופות.

ספריי ריח ידני
ספריי ריח ידני הוא אחד מפתרונות הריח הוותיקים והמוכרים ביותר כיום. על אף שמדובר בפתרון בישום זמין מאוד ונוח, מדובר במוצר שנגמר מהר יחסית, כיוון שאין לנו שליטה אמיתית על הכמות שאנו מוציאים מהמיכל ברגע שאנו מרססים את החדר. חוסר השליטה הזה בכמות גם מוביל לכך שהחלל נותר מבושם יתר על המידה ובאופן מכביד לאחר השניות הראשונות של הריסוס, ולאחר מכן הריח מתנדף מהר יחסית – כך שמדובר למעשה בפתרון בישום קצר טווח.

מפיצי ריח חשמליים
מפיצי ריח חשמליים הם ככל הנראה פתרון הבישום הטוב ביותר שקיים כיום, שכן הם מבשמים את החלל באופן מדוד ועדין בכל שעות היממה, במינימום של עלויות או התעסקות מצידנו – וכך למעשה חוסכים לנו הן בכסף והן בזמן.

המוממחים שלנו עומדים לרשותכם בכל שאלה